Przedsiębiorstwo, które chce zyskać przewagę konkurencyjną, musi stale udoskonalać swoje codzienne funkcjonowanie. Możliwości jest bardzo wiele, a jedna z nich to automatyzacja, czyli Robotic Process Automation. Na czym polega?

Czemu służy automatyzacja procesów w firmie?

Największym kapitałem każdej organizacji są ludzie. Wykwalifikowani pracownicy i decyzje, które podejmują, wpływają na sukces przedsiębiorstwa. Problem w tym, że często – zamiast skupić się na kreatywnych zadaniach – specjaliści muszą wykonywać rutynowe czynności. Pochłaniają one czas, który mógłby zostać spożytkowany na kluczowe projekty. Z problemem tym skutecznie zmierzono się w wielu działach sprzedaży poprzez skorzystanie z nowoczesnych systemów CRM. A co z pozostałymi obszarami funkcjonowania przedsiębiorstwa?

Najnowsze rozwiązanie to Robotic Process Automation, czyli automatyzacja procesów. Oprogramowanie tego typu w inteligentny sposób naśladuje pracę specjalistów, odciążając ich od prostych zadań, co przekłada się na wzrost produktywności. Jakie są główne korzyści wynikające z automatyzacji procesów?

Korzyści wynikające z automatyzacji

Automatyzacja procesów w firmie przyczynia się do ograniczenia ryzyka błędów. Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi, a nawet najlepszemu specjaliście może przydarzyć się pomyłka, wynikająca choćby ze zmęczenia. Automatyzacja ogranicza ryzyko błędów: choć oprogramowanie musi zostać skonfigurowane przez człowieka, potem wykonuje swoje zadania bez jego udziału.

Automatyzacja procesów przyczynia się do szybszego zwrotu z inwestycji, ponieważ przedsiębiorstwo jest w stanie realizować więcej zadań w krótszym czasie, ograniczając przy tym wydatki. Zbędne okazują się dodatkowe etaty, podobnie jak nadgodziny specjalistów, którzy mogą skoncentrować się na kreatywnej pracy. Co więcej, rozwiązania z zakresu RPA cechuje elastyczność, dlatego można je z łatwością dostosować do potrzeb konkretnej organizacji.

UiPath, najwyżej oceniana platforma automatyzacyjna

Obecnie największą popularnością na świecie cieszy się UiPath, czyli platforma technologiczna do automatyzacji procesów. Jest prosta w obsłudze, użytkownicy mogą korzystać z obszernej, darmowej bazy wiedzy. Na polskim rynku partnerem UiPath jest firma Craftware, która dysponuje zespołem ekspertów i pracuje w podejściu zorientowanym na realizację celów biznesowych klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj