Sprzątanie jest słowem, które nie kojarzy się z przyjemnością, a raczej z koniecznością. Jednak istnieją sposoby na to, aby wykonywane przez nas porządki nie były jedynie przykrym obowiązkiem, który nie przynosi pożądanych skutków. Aby nasze sprzątanie było efektywne, warto poznać kilka sztuczek, które uprzyjemnią i usprawnią tą czynność.

3 sposoby na idealne sprzątnięcie

  1. Bałagan zaczyna przejmować twoje mieszkanie i nie wiesz, od czego zacząć? Zacznij od najbrudniejszego pomieszczenia. U każdego z pewnością będzie oznaczać to coś innego. Dla jednych będzie to kuchnia z piętrzącymi się naczyniami, a dla innych salon pełen zabawek dziecka i rzeczy, które czekają, żeby je odnieść na swoje miejsce. Nieważne, które pomieszczenie to będzie, musisz zacząć sprzątanie właśnie tam. Ułatwi ci to psychicznie i fizycznie dalszą pracę. Psychicznie, bo będziesz wiedziała, że najgorsze już za tobą, a fizycznie, bo nie będą się roznosić okruszki i brud do innych pomieszczeń.
  2. Skończ z pośpiechem – jeśli chcesz sprzątnąć efektywnie, to zrób to w sposób przemyślany i dokładny. Przede wszystkim, sprzątając na półkach lub w szafkach, pamiętaj o zasadzie trzech kroków, czyli wyjmij, wyczyść i odłóż. Dzięki temu wyczyścisz każdy zakamarek, a kurz czy brud z rzeczy poustawianych na meblach nie będzie się roznosił w otoczeniu.
  3. Pamiętaj o systematycznym sprzątaniu podłogi, ponieważ jest to element domu, który jest ciągle używany i ulega stałemu zabrudzeniu. Jeśli pominiesz to i odłożysz na potem, namęczysz się dwa razy bardziej, a brud będzie roznosił się po całym mieszkaniu. Do sprzątania podłóg użyj odkurzacza z dopasowaną szczotką oraz wybranego przez ciebie mopa, np. Leifheit mop.

Co ci się przyda?

Przed sprzątaniem zaopatrz się w najpotrzebniejsze środki czystości. Pamiętaj o mleczkach do sprzątania, płynach i innych detergentach dopasowanych do nawierzchni mebli i podłóg. Zadbaj o odpowiedni sprzęt, taki jak odkurzacz, szczotki, czy Leifheit mop. Jeśli masz już wszystko, co potrzebne, możesz zadbać o swój dom i zacząć wielkie sprzątanie, ale nie zapominaj, że nic nie zadziała tak skutecznie, jak systematyczność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj