Nowocześnie urządzona łazienka to przede wszystkim wygoda użytkowania i funkcjonalność poszczególnych elementów. Nic więc dziwnego, że zarówno ceramika, jak i wszystkie układy niezbędne do jej obsługi, muszą zostać odpowiednio przygotowane i harmonijnie dopasowane, by mogły spełniać swoją funkcję. Zestawy podtynkowe bez wątpienia wychodzą wśród nich na plan pierwszy.

Czym jest zestaw podtynkowy?

Zestaw podtynkowy to gotowy zestaw lub składowe elementy przygotowane do samodzielnego dopasowania i złożenia. Jest on typowym elementem łazienkowym, pozwalającym na instalację miski toaletowej w taki sposób, aby mniej reprezentatywne elementy (rury, spłuczka) zostały ukryte pod zabudową.

W skład typowego zestawu podtynkowego wchodzi mocny stelaż, pojemnik na wodę oraz rury doprowadzające wodę do toalety i odbierające zanieczyszczenia. Zestawy konstruowane są w taki sposób, aby łatwo można było do nich dopasować także przycisk do spuszczania wody oraz toaletę, które najbardziej pasują do wystroju konkretnej łazienki.

Wystrój – najważniejsze kwestie związane z zestawem podtynkowym

Zestawy podtynkowe służą przede wszystkim poprawie wyglądu łazienki. Dzięki nim żaden element, który nie prezentuje się idealnie, nie będzie odsłonięty. W efekcie łazienka może dzięki temu wyglądać znacznie bardziej estetycznie i nowocześnie, a także harmonijnie.

Co równie ważne, dzięki zastosowaniu zestawu podtynkowego, możliwe jest umieszczenie podwieszanych toalet, które również mają wpływ na estetykę pomieszczenia. Dodają mu lekkości i przestrzeni za sprawą przerwy, jaka znajduje się pomiędzy nimi a posadzkę. Jednocześnie toaleta taka może zostać cofnięta o kilka-kilkanaście centymetrów w tył dzięki schowanej spłuczce i rurom odpływowym, co optycznie powiększa łazienkę.

Więcej miejsca i wygodniejsze sprzątanie

Niemniej ważna jest kwestia praktyczna zastosowania zestawów podtynkowych. Wybierając je można – jak zostało już wspomniane – cofnąć toaletę, nieznacznie powiększając łazienkę. Jednak nie tylko dzięki temu pomieszczenie będzie bardziej funkcjonalne. Jeśli zastosujemy w nim tak zwany “niski” zestaw podtynkowy, można nad nim umieścić wygodną półeczkę czy niewielką szafkę, co sprawi, że ilość możliwej do wykorzystania przestrzeni się powiększy. To doskonałe rozwiązanie szczególnie dla osób, które mają małe łazienki i trudno im pomieścić w nich wszystkie niezbędne rzeczy.

Niemniej istotna jest kwestia utrzymania prawidłowej higieny i czystości w toalecie. Dzięki zastosowaniu podwieszanej miski sprzątanie jest znacznie ułatwione, gdyż nie wymaga zagłębiania się mopem czy odkurzaczem w trudno dostępne zakamarki, które pojawiają się wokół klasycznych toalet. Co równie ważne, sam kształt podwieszanej miski sprzyja łatwemu jej myciu.

Te wszystkie zalety sprawiają, że nowoczesne rozwiązanie, jakim są zestawy podtynkowe, doskonale sprawdza się praktycznie w każdej łazience, zapewniając komfort i estetykę.

Fot. Materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj