Dlaczego warto zdecydować się na oprawę starych obrazów?

Obrazy potrzebują pięknej oprawy. To fakt, z którym trudno się nie zgodzić. Warto zauważyć, że często to, co znajduje się wokół obrazu jest podobnie ważne. Zatem wybór ramy ma ogromne znaczenie. Często bywa tak, że posiadamy rodzinne pamiątki, np. obrazy, ale zamiast dekorować ściany, leżą one porzucone w piwnicy, czy też na strychu. Pozornie bojąc się o ich zniszczenie sprawiamy, że tym bardziej mogą ulec uszkodzeniu. Wilgoć i brud niewątpliwie nie wpływają pozytywnie. Dlatego coraz większą popularnością cieszy się oprawianie obrazów.

Oprawa obrazów – bo rama to też dzieło sztuki

Trudno wyobrazić sobie obraz typu portret bez ramy. Wszak to ona dopełnia go i sprawia, że jest kompletny. Warto zauważyć, że obraz bez ramy nie prezentuje się wybitnie i wyjątkowo. To właśnie rama podkreśla jego charakter i jednocześnie dodaje unikalności. Obraz bez ramy jest też bardzo surowy. Dlatego można jasno stwierdzić, że dzięki profesjonalnej oprawie obrazów każdy z nich zyskuje „duszę” i staje się wyjątkowy. Nawet obraz w klasycznym stylu przyciąga wzrok. Niewątpliwie wysokiej jakości rama jest też swoistym dziełem sztuki. Zatem nie tylko portrety warto oprawiać, ale każdy obraz.

Rodzinna pamiątka w najlepszej oprawie

Bądźmy szczerzy, rodzinne pamiątki w formie obrazów, czy też szkiców są niepowtarzalne, ale również cenne. Szczególnie, gdy to jedyne pamiątki, jakie pozostały po zmarłej prababci, czy pradziadku. Zatem takie obrazy warto oprawić, dzięki temu zapewniamy im to, co najlepsze. Doskonale dobrana rama sprawi, że staną się jeszcze bardziej widoczne. Jednocześnie oddajemy hołd, w stronę autora, gdyż dzięki ramie dzieło nabiera wyjątkowego charakteru. Sprawia również, że obraz jest bardziej widoczny nawet na dużej ścianie. Czasami bywa tak, że obraz nie do końca pasuje do stylu naszego wnętrza, ale to również nie jest przeszkodą. Otóż decydując się na profesjonalną oprawę obrazów możemy być pewni, że uda nam się doskonale dopasować ramę tak, że idealnie będzie pasować do naszego wnętrza. Może również stanowić balans między między stylem w jakim namalowany jest obraz, a stylem urządzonego wnętrza.

Bo ochrona ma znaczenie

Oczywiście nie można nie docenić również praktycznych zalet oprawy obrazów. Wszak estetyka i design są ważne, ale oprawianie obrazów, to także ich najlepsza ochrona. Przede wszystkim warto zauważyć, że obraz na papierze jest bardzo delikatny i naprawdę nietrudno o jego uszkodzenie. Każdy kto posiada dzieci wie, że są one mistrzami nie zawsze dobrych pomysłów. Wystarczy tylko rzut piłką i obraz jest naznaczony śladem piłki. Dlatego warto zdecydować się na oprawianie obrazów. Przede wszystkim rama stanowi świetne zabezpieczenie, ale nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również przed wilgocią, czy nawet kurzem. Dzięki temu każdy obraz może być zabezpieczony przed zniszczeniem. Tutaj dodatkowo warto zdecydować się na szybę antyrefleksyjną, która nie tylko zabezpiecza dzieło sztuki przed promieniami słonecznymi, ale również sprawia, że promienie słońca nie będą przeszkadzały nam w podziwianiu obrazu, gdzie niejednokrotnie zostały zamknięte magiczne chwile.

Antyrama, a rama – bo różnica jest widoczna „gołym” okiem

Czasami można usłyszeć, ze obraz nie potrzebuje oprawy, a to przecież duży błąd. Obraz i rama to elementy, które muszą być połączone. Jeżeli argumentacja, dotycząca tego, że rama uwydatnia dzieło sztuki, ale i ma walory ochronne Cię nie przekonuje, to wystarczy podać tutaj przykład muzeum Luwr, gdzie wszystkie działa sztuki są oprawione. Wszak obraz to dzieło sztuki, a bez ramy jest niekompletne. Wszyscy najlepsi artyści swe dzieła oprawiali. Zatem oprawianie obrazów w ramy to konieczność i mówiąc slangiem trendsetterów – to absolutne must have. Zatem jedynym słusznym wyborem jest oprawianie w ramę, a nie antyramę, bo to swoista „zbrodnia” na obrazie. Warto poruszyć tutaj jeszcze jedną ważną kwestę. Otóż ramę można dobrać do każdego stylu zarówno obrazu, jak i wnętrza. Dla miłośników klasyki doskonale sprawdzą się ramy wykonane z drewna. Widoczne sęki dodają unikalności. Z kolei dla amatorów stylu glamour lepszym wyborem są ramy w falistym kształcie. Tutaj można postawić na kolor srebrny, jak i złoty.

Warto zatem zdecydować się na oprawę obrazu. Dzięki temu zabezpieczamy go, a jednocześnie sprawiamy że staje się bardziej unikalny. Oczywiście nie można też zapomnieć, że rama wokół niego sprawia, że jest on bardziej widoczny i jednocześnie nie można przejść obok niego obojętnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj