Pyszna i aromatyczna – tak w skrócie można opisać herbatę z jaśminem. Oprócz niepowtarzalnego smaku posiada także mnóstwo pozytywnych dla naszego zdrowia właściwości. Najbardziej znaną odmianą naparu z tym dodatkiem jest herbata zielona z jaśminem. Warto jednak skusić się także na tę białą: jest ona delikatna i pozbawiona gorzkiego posmaku.

Korzystne działanie

Biała herbata z jaśminem jest bogatym źródłem polifenoli. Działają one antyoksydacyjnie, co oznacza, że zwalczają wolne rodniki. Ma to bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Zbyt duża ilość wolnych rodników w organizmie zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory i przyspiesza proces starzenia. Co więcej, jaśmin świetnie sprawdzi się także w walce z tak zwanym złym cholesterolem. Nietrudno się domyślić, że jest to bardzo dobra wiadomość dla naszego serca.

Herbatę jaśminową zaleca się także osobom, które mają trudności z zasypianiem. Napar pozytywnie wpływa na sen i ułatwia zasypianie. Pomaga także się odprężyć i zniwelować stres. Napój ten najlepiej więc pić wieczorem.

Jak prawidłowo zaparzyć herbatę?

Najszybszą i jednocześnie najwygodniejszą do zaparzenia jest herbata jaśminowa w torebkach. Możemy znaleźć ją na stronie Big-acvtive.pl. Co więcej herbata z firmy Big-active jest pakowana w torebki z materiału biodegradowalnego. Dzięki temu są one przyjazne środowisku. Białą herbatę jaśminową zalewamy gorącą wodą, ale nie wrzątkiem. Następnie filiżankę możemy przykryć spodeczkiem i odstawić na trzy – cztery minuty. Warto także zauważyć, że do jaśminowej herbaty nie będziemy potrzebować żadnych dodatków. Jej delikatny smak nie potrzebuje substancji słodzących, możemy więc zrezygnować z cukru, a nawet miodu.

Herbata z jaśminem kusi swoim smakiem (idealnym połączeniem wyrazistego aromatu i delikatnego posmaku) i właściwościami. Doceni ją każdy prawdziwy herbaciany smakosz. Napar ten powinno się pić dwa razy dziennie, wtedy mamy największe szanse na to, że herbata faktyczne pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj