Jak zmniejszyć koszty ponoszone przez firmy transportowe?

Koszty ponoszone przez firmy transportowe mają wpływ na ich rentowność i konkurencyjność. Jak zredukować wydatki w przedsiębiorstwie? Jakie są skuteczne sposoby na optymalizację kosztów?

Oprogramowanie dla transportu

Nowoczesne technologie zastosowane w transporcie dają ogromne możliwości optymalizacji kosztów. Od oszczędności paliwa, kontroli kierowców, czy planowanie trasy, po stan techniczny pojazdu. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania przedsiębiorca ma możliwość właściwej oceny kierowcy i pewność, że zatrudnia fachowców. Świadomość kontroli zwiększa dyscyplinę kierowców i przekłada się na redukcję kosztów na paliwo, a także zmniejsza ilość wypadków.

Paliwo

Głównym kosztem, stanowiącym największy odsetek wydatków dla każdej firmy transportowej jest konieczność zakupu paliwa. Styl jazdy kierowców odgrywa ogromną rolę w pozimie zużycia paliwa – nieracjonalne używanie klimatyzacji, częste hamowanie, nadmierna prędkość – wszystko to powoduje większe zużycie. Kontrola jazdy może nauczyć kierowców ekonomicznego prowadzenia pojazdów, a tym samym przyczynić się do oszczędności. Pomoże w tym specjalne oprogramowanie dla transportu oferowane przez Verizon Connect, które umożliwia zwiększenie efektywności paliwowej.

Nie tylko sposób jazdy ma jednak wpływ na zużycie paliwa. Odpowiada za to także nieprawidłowe ciśnienie w oponach. W skali całej floty są to ogromne wydatki. Również stan techniczny pojazdu oddziałuje na pobór paliwa. Sprawne auto z odpowiednim ciśnieniem w oponach spala mniej. System kontroluje zużycie paliwa, miejsca tankowania i informuje o stanie technicznym pojazdu.

Trasa przejazdu

Wybór optymalnej trasy pojazdu to zmniejszenie przebytych kilometrów, a co za tym idzie, również zużycia paliwa. To także oszczędność czasu. GPS pozwala na ustalenie najlepszej trasy z unikaniem objazdów, czy korków. Pojazd może ominąć płatne odcinki autostrady, czy miejsca wypadków. Śledzenie tras i pracy kierowcy, dzięki właściwemu oprogramowaniu, wspomaga zarządzanie, a równocześnie generuje oszczędności. Pozwala również na skuteczne planowanie – tak, aby móc dostosować trasę celem znalezienia dodatkowego ładunku, a tym samym uniknąć pustych przejazdów. Stwarza to szanse na oszczędności dochodzące nawet do 40%. To znacznie zmniejsza koszty w postaci paliwa i wynagrodzenia kierowcy, a także zwiększa zyski firmy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: http://www.eprzewoznik.pl/aktualnosci-przewoznikow-firmy/jak-ograniczyc-koszty-transportu-nawet-o-20/.

Serwis

Doskonały stan techniczny pojazdu daje przede wszystkim oszczędność paliwa, ale także zwiększa bezpieczeństwo i terminowość dostaw. Oprogramowanie dla transportu pozwala także na diagnostykę silnika. Raportowanie w czasie rzeczywistym daje możliwość obniżenia kosztów, dzięki odpowiednio wczesnej konserwacji samochodu. Równocześnie umożliwia nie trzymanie się ściśle harmonogramów konserwacji – samochody naprawiane są we właściwym czasie, zanim wystąpi awaria, a przedsiębiorca unika przestojów.

Nowoczesna firma ma wiele możliwości na ograniczenie kosztów transportu. Podstawą optymalizacji jest profesjonalne oprogramowanie, które dopilnuje stanu pojazdu, skontroluje kierowcę i wyznaczy najlepszą trasę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj