Elektroniczna rozrywka to aktualnie jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Gry wideo uwielbiają nie tylko dzieci i młodzież, ale też osoby dorosłe. Zagłębienie się w wirtualny świat choćby na godzinę pozwala użytkownikowi zrelaksować się po ciężkim dniu w szkole czy odetchnąć od pracy biurowej. Gry mogą pozytywnie wpływać na rozwój spostrzegawczości, refleksu i logicznego rozumowania. Jednak nieodpowiednia pozycja przed ekranem komputera czy przed telewizorem mogą negatywnie odbić się na zdrowiu graczy – w wyniku długotrwałego pozostawania w tej samej pozycji mogą pojawić się takie dolegliwości jak ból kręgosłupa czy sztywność karku. Dlatego tak ważne jest utrzymanie odpowiedniej postawy ciała. Jak zapewnić sobie komfort siedzenia? Warto kupić fotel gamingowy.

Co to jest fotel gamingowy? Maksymalny komfort siedzenia podczas sesji gamingowej

Fotel gamingowy (znany też jako krzesło gamingowe) to coś, w co powinien zaopatrzyć się każdy wielbiciel gier wideo. Krzesła gamingowe są ergonomiczne i mają możliwość regulacji nachylenia, wysokości, podparcia lędźwiowego, posiadają również inne funkcje, które sprawiają, że są wygodniejsze od zwykłych krzeseł biurowych.

Każdy, kto chce wygodnie siedzieć podczas grania w gry wideo, powinien skorzystać z fotela gamingowego. Fotele takie są szczególnie przydatne, jeśli sesja z grą trwa przez wiele godzin lub jeśli gracz zajmuje się graniem zawodowo (zarabia w ten sposób na życie).

Niektórzy ludzie używają również foteli gamingowych w innym celu niż do grania. Osoby pracujące w domu często wybierają tego rodzaju mebel ze względu na design fotela – jest on estetyczny i ergonomiczny. Większość foteli wygląda dobrze, a siedzi się na nich bardzo komfortowo. Praca przy biurku nie musi owocować bólami lędźwi czy drętwieniem szyi – wygodny fotel gamingowy powinien znacząco poprawić jakość życia osób, które mają pracę siedzącą.

Czym powinien charakteryzować się fotel gamingowy? Komfort gracza przede wszystkim

Wiele osób przed zakupem fotela gamingowego, może zastanawiać się, jaki model wybrać i na co zwrócić uwagę. Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta, ale jednocześnie nie taka łatwa. Można na przykład powiedzieć, że dobry fotel gamingowy charakteryzuje się wygodą. Ale co to właściwie znaczy? Co sprawia, że krzesło jest wygodne?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele modeli o różnych cechach i właściwościach. Wybierając odpowiedni dla siebie fotel, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • twardość – twardość krzesła zależy od jego oparcia i poduszek siedziska. Im są one twardsze, tym bardziej bezpieczna będzie pozycja pleców podczas siedzenia. Twarde krzesła oferują również dodatkowe wsparcie dla kręgosłupa, ale w niektórych przypadkach mogą powodować drętwienie lub napięcie w niektórych częściach ciała;
  • głębokość siedziska – ta cecha jest szczególnie ważna, jeśli gracz ma długie nogi i chciałby mieć stopy mocno osadzone na ziemi podczas korzystania z komputera;
  • regulowane podłokietniki – regulacja podłokietników pozwala zmodyfikować ich wysokość tak, aby idealnie pasowały do typu ciała użytkownika;
  • design fotela – to jedynie kwestia estetyczna, ale dla wielu osób bardzo ważna. Na fotelu, który nam się podoba wizualnie, będzie nam się zwyczajnie przyjemniej siedziało.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując fotel gamingowy? Wygodne poduszki, wbudowane głośniki, szerokość siedziska itd.

Nowoczesne krzesło gamingowe powinno odpowiadać potrzebom graczy. Powinno mieć wygodne oparcie, porządny materiał obicia (np. skóra ekologiczna pu), regulowane podłokietniki, zapewniać odpowiedni komfort oraz pomagać w zachowaniu odpowiedniej postawy przy komputerze czy przed telewizorem. Ważne jest, żeby dało się ustawić pożądaną wysokość siedziska oraz wysokość oparcia, żeby w trakcie długich sesji gamingowych użytkownik nie musiał odczuwać drętwienia kończyn czy nieprzyjemnych bóli pleców.

Konstrukcja umożliwiająca przyjęcie ergonomicznej pozycji to coś, czym powinien odznaczać się dobry fotel gamingowy. Dobre krzesło gwarantuje wygodę i komfort pracy. Często w obudowie fotela znajdują się specjalne otwory, które przepuszczają powietrze, zapewniając graczowi wentylację podczas sesji gamingowych.

Fotele gamingowe nadają wnętrzom nowoczesnego charakteru. Nowy fotel gamingowy potrafi odmienić wygląd pokoju i sprawić, że będzie on wyglądał jak prawdziwa „jama gracza”. Wygląd mebla potrafi zachwycić, wystarczy przejrzeć ofertę krzeseł gamingowych, żeby się o tym przekonać.

Jest wiele aspektów, na które warto zwrócić uwagę, wybierając fotel gamingowy. Tkanina, kolor, wielkość, szerokość siedziska, kształt. Ważne, żeby dobrać mebel, który będzie w pełni spełniał oczekiwania gracza. Trzeba też wziąć pod uwagę, że odpowiedni fotel gamingowy będzie trochę kosztował. Można kupić tanie fotele gamingowe mało znanych producentów, ale jeśli gracz, chce mieć prawdziwie dopasowany fotel gamingowy, powinien unikać najtańszych, zawodnych opcji.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem internetowym https://www.huzaro.pl, oferującym fotele, biurka i inne akcesoria gamingowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj