jakie-wiosla-do-lodzi-sa-najlepsze

Kapok do pływania to dość ogólne pojęcie. Może pod nim kryć się zarówno kamizelka ratunkowa jak i asekuracyjna. Co je różni? Kiedy wyposażyć się w model ratunkowy, a kiedy w asekuracyjny? Polegając na sprzęcie z wypożyczalni sprzętu wodnego rzadko zastanawiamy się nad tym, co dokładnie każą nam założyć pracownicy tego miejsca. Ale chyba czas to zmienić. Nikt nie zadba o nasze bezpieczeństwo lepiej niż my sami.

Asekuracyjny kapok do pływania

Myśląc “kapok do pływania” od razu nasuwa mi się na myśl kamizelka asekuracyjna. Dlaczego? Dlatego, że właśnie to akcesorium zostało zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić niczym nieskrępowaną wygodę wiosłowania, pływania, żeglowania i wszystkiego tego, co można robić w wodzie bądź nad wodą. Jednak tego rodzaju kapok do pływania nie jest dla każdego – aby móc z niego korzystać trzeba…umieć pływać. Jego zadaniem jest jedynie asekuracja, drobna pomoc w utrzymaniu się na powierzchni wody. Znajdzie zastosowanie tylko w przypadku współpracy z człowiekiem, który go nosi. Nie nadaje się do użytku przez osoby panikujące w momencie utraty gruntu pod nogami oraz przez małe, kilkuletnie dzieci. Asekuracyjny kapok do pływania noszą najczęściej sportowcy przy uprawianiu rozmaitych dyscyplin sportów wodnych.

Kamizelki ratunkowe

Kamizelki ratunkowe mogą służyć jako kapok do pływania, jednak z uwagi na ich zabudowany krój istnieje ryzyko krępacji ruchów. Sportowcy i wszyscy ci, którym zależy na pełnej swobodzie, z całą pewnością będą narzekać na tego rodzaju kapok do pływania. Istnieje jednak szereg innych zalet, jakie niosą ze sobą kamizelki ratunkowe:

  • utrzymają na powierzchni wody nawet ranną, nieprzytomną osobę. Mało tego – obrócą je w kilka sekund do pionowej pozycji w wodzie, dzięki czemu można swobodnie oddychać;
  • ryzyko wyślizgnięcia się z kamizelki ratunkowej jest bardzo nikłe – zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z kapokiem wyposażonym w pas krokowy. Tego rodzaju kapoki do pływania z tego względu (i oczywiście z wielu innych też) polecane są dla małych dzieci. Czy wiesz, że na spływ kajakowy można zabrać już 3-latka? Nie ma nic złego w chęci zaszczepienia zdrowego, aktywnego trybu życia – należy jedynie pamiętać o zagwarantowaniu bezpieczeństwa;
  • w sytuacjach ekstremalnie niebezpiecznych ratunkowe kapoki do pływania nie spalają się i nie topią. Mało tego – można w nich skakać z dużych wysokości bez ryzyka uszkodzenia ciała.

Sam chyba przyznasz, że to całkowicie inne akcesorium od znanych Ci kamizelek asekuracyjnych z wypożyczalni. Jednak nie zawsze istnieje konieczność takiego “uzbrajania się” – ja chcę tylko, żebyś miał świadomość, że pod pojęciem “kapok do pływania” może skrywać się więcej niż to, co oferują punkty udostępniające kajaki, rowerki wodne itp.

Kup swój własny kapok do pływania

Nawet jeśli nie masz swojej własnej łodzi, deski SUP czy też innej jednostki pływającej i chcesz polegać na sprzęcie z wypożyczalni, to polecam Ci zaopatrzyć w swój własny kapok do pływania. Tylko wtedy będziesz miał gwarancję idealnego dopasowania do swojej sylwetki, do swoich potrzeb, oczekiwań i umiejętności. Nie jest to nie wiadomo jak wygórowany koszt – polska marka Aquarius posiada w swojej ofercie modele już od nieco ponad 100 złotych. Aquarius proponuje kapoki zaprojektowane z myślą o konkretnym odbiorcy – od kapoków do pływania dla dzieci, przez te dedykowane kajakarzom, żeglarzom, a nawet…psom. Coraz częściej można zauważyć czworonogi na spływach kajakowych – im również należy się gwarancja bezpieczeństwa.

Gdzie kupić tanie i dobre kapoki do pływania?

Jeśli ten tekst dał Ci do myślenia i chciałbyś już teraz wyposażyć siebie i swoją rodzinę w dobre kapoki do pływania, to zajrzyj na stronę https://gosup.pl/. Jest to sklep internetowy poświęcony wszelkiej aktywności outdoorowej, szczególnie tej nad wodą. Wyrażam pełne przekonanie, że znajdziesz tam wszystko to, czego szukasz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj