Endokrynologia jest nauką o gruczołach wewnętrznych, hormonach wydzielanych przez ludzki organizm, itd. Specjaliści dziedziny zajmują się wszelkimi zaburzeniami funkcji struktur zbudowanych z tkanki nabłonkowej. Choć sama definicja tego medycznego obszaru może wydawać się niektórym dość abstrakcyjna, warto zdawać sobie sprawę, jakie objawy powinny skłonić nas do odwiedzenia gabinetu lekarskiego.

Wskazania

Do endokrynologa powinny udać się osoby, który zauważyły u siebie niewłaściwą pracę jednego z gruczołów. Wśród niepokojących objawów warto wymienić:

  • nagły przyrost masy ciała,
  • trądzik,
  • bóle głowy,
  • senność,
  • obrzęki dłoni oraz stóp.

Najczęściej zgłaszane przez kobiety nieprawidłowości to problemy z miesiączkowaniem oraz krwawienie z dróg rodnych. Więcej informacji na temat zaburzeń endokrynologicznych znaleźć można na stronie internetowej https://cmp.med.pl/zakres-uslug/konsultacje-lekarskie/endokrynologia/.

Objawy

Zaburzenia hormonalne związane są z często z nieprawidłową pracą przytarczyc. Warto wówczas skorzystać z profesjonalnej pomocy lekarskiej i wybrać się do prywatnej przychodni w Warszawie. Przytarczyce to drobne gruczoły, które odpowiadają za wapniowo-fosforową gospodarkę organizmu. Jeśli produkują one zbyt mało hormonów, wówczas pacjenci uskarżają się na mrowienie w okolicach ust oraz bolesne skurcze mięśni. Nadczynność przytarczyc zazwyczaj spowodowana jest niewydolnością nerek.

Badanie

Jeśli pacjent zaobserwuje niepokojące objawy, powinien niezwłocznie skorzystać z pomocy specjalisty.

Warto jednak najpierw poczytać opinie innych internautów na temat danego lekarza. Długa kolejka oczekujących osób nie zawsze pokrywa się z jakością świadczonych usług. Chcąc umówić się na wizytę do endokrynologa w Warszawie, nie trzeba wychodzić z domu. Można to zrobić za pośrednictwem „wirtualnych kalendarzy”. Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu może zlecić wykonanie dodatkowych badań, wśród których warto wskazać USG tarczycy lub tomografię nadnerczy.

Istnieje wiele objawów, które mogą wskazywać na to, że proces wydzielania hormonów uległ w naszym organizmie zaburzeniu. Pomimo tego, że korzystając abonamentu medycznego nie musimy martwić się długimi kolejkami oczekujących, powinniśmy przeprowadzać regularne badania. Profilaktyka ma bowiem duże znaczenie dla zachowania odpowiedniej stabilności organizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj