Łazienka na poddaszu – z oknem czy bez

Domy z poddaszem użytkowym mają niesamowity. Kameralne i klimatyczne poddasze daje dużo możliwości aranżacyjnych. Jeśli w twoim projekcie domu znajduje się łazienka na poddaszu masz szczęście. Możesz stworzyć tam piękną i klimatyczną strefę relaksu, mini domowe spa. Przeczytaj artykuł i przekonaj się jak najlepiej wykorzystać przestrzeń pod schodami i jak wybrać odpowiednie okna do łazienki na poddaszu.

Okna w łazience – potrzebne czy nie

Okno w łazience nie jest niezbędne, jednak z kilku powodów może się przydać. Po pierwsze jako źródło wentylacji i świeżego powietrza. Latem otwarte okna zapewniają stały przepływ świeżego powietrza. Również zimą, można otworzyć okno, i przewietrzyć, zapobiegając tym samym gromadzeniu się wilgoci.

Okna to przede wszystkim ważne źródło światła słonecznego. Jego dostęp jest bardzo ważny dla naszego dobrego samopoczucia i nie zastąpi go żadne sztuczne oświetlenie. Zwłaszcza w łazience na poddaszu to światło jest bardzo ważne.

Okno w łazience na poddaszu – problem czy nie?

Jeśli w Twojej łazience na poddaszu znajduje się okno jedno o czym musisz pamiętać, to to by zapewnić sobie do niego dobry dostęp. Tak byś w każdej chwili mógł je swobodnie otworzyć. Okno zlokalizowane na ścianie ze skosem tuż nad wanną stworzy możliwość kąpieli pod rozgwieżdżonym niebem. Z drugiej jednak strony, chęć otworzenia okna będzie wymagać każdorazowego wejścia do wanny. Warto wziąć to pod uwagę na etapie planowania rozmieszczenia swojej łazienki.

Jakie okno dachowe wybrać?

Obecna oferta okien dachowych jest bardzo szeroka. Możesz wybierać w różnych wymiarach, możesz dowolnie łączyć okna tworząc duże, przeszklone przestrzenie. Możesz wybierać również w różnych sposobach otwierania i wybrać taki, które będzie dla ciebie najodpowiedniejszy.

Oprócz wyboru odpowiedniego okna oraz sposobu otwierania musisz też zdecydować na jakiej wysokości je montować. Okna dachowe montowane na wysokości 90-120 cm dają możliwość kontaktu wzrokowego z otoczeniem zewnętrznym.

Montując okna połaciowe w łazience na poddaszu trzeba pamiętaj o tym by zapewnić sobie odpowiednią prywatność.

Okna połaciowe montowane na wysokości 90-120 cm poza światem dziennym dają możliwość kontaktu wzrokowego z otoczeniem na zewnątrz.

Jeśli nie wiesz jakie okna dachowe wybrać do swojej łazienki skontaktuj się z fachowcem. Sprawdź Fachowy dekarz okna dachowe. Ten serwis pomoże Ci wybrać odpowiedni rodzaj i wielkość okien, oraz sposób ich otwierania, tak by spełniały swoje wszystkie funkcje jak najlepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj