Kosmetoginekologia, nazywana również ginekologią estetyczną obejmuje szereg zabiegów, których celem jest korygowanie wyglądu i funkcjonowania kobiecych narządów płciowych. Wzrost świadomości kobiet, a także przesuwanie granicy wstydu to czynniki, które sprawiają, że tego rodzaju zabiegi w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością.

Korekta wielkości i kształtu warg sromowych

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej jest labioplastyka. Polega ona na chirurgicznej korekcji wyglądu warg sromowych większych lub mniejszych. Wiele pań skarży się na zbyt duże wargi chromowe, które utrudniają uprawianie sportów i noszenie obcisłych spodni oraz seksownej bielizny. Nadmiar skóry i tkanki podskórnej jest więc bardzo często źródłem kompleksów i niskiej samooceny. Labioplastyka wykonywana w znieczuleniu miejscowym pozwala skorygować wygląd warg sromowych i nadać im atrakcyjny kształt. Zabieg może być przeprowadzany przy użyciu tradycyjnego skalpela lub lasera. Zarówno zastosowanie skalpela, jak i lasera jest w pełni skuteczne i bezpieczne.

Innym popularnym zabiegiem jest poporodowa plastyka pochwy. Podstawowym celem zabiegu wykonywanego w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym jest zwężenie pochwy, poprawa napięcia mięśni krocza, a także korekta blizn powstałych po jego nacięciu. Tego rodzaju uszkodzenia są rezultatem naturalnego porodu i mogą zostać usunięte chirurgicznie. Po usunięciu nadmiaru rozciągniętej tkanki rana zostaje zaszyta rozpuszczalnymi szwami. Poddanie się zabiegowi poporodowej plastyki pochwy nie tylko poprawia samoocenę kobiety i atrakcyjność okolic intymnych, ale dodatkowo zwiększa satysfakcję seksualną.

Zastosowanie kwasu hialuronowego i lasera

Współczesna ginekologia estetyczna oferuje kobietom również wiele innych, nieco mniej inwazyjnych zabiegów. Przykładowo panie coraz chętniej decydują się na rewitalizację warg sromowych większych za pomocą kwasu hialuronowego. Jego użycie jest szczególnie zalecane w przypadku stwierdzenia atrofii warg sromowych mniejszych, polegającej na zmniejszaniu się ilości tkanki tłuszczowej warstwy podskórnej w okolicy narządów płciowych. Przypadłość ta jest najczęściej spowodowana upływem czasu i wejściem w okres przekwitania. Zastosowanie kwasu hialuronowego przywraca objętość tkanek i ujędrnia wargi sromowe, co wpływa pozytywnie na komfort psychiczny pacjentek.

Ginekologia estetyczna jest także coraz powszechniej wykorzystywana do leczenia nietrzymania moczu. Przypadłość ta może być spowodowana utratą elastyczności pochwy po przebytej ciąży, zmianami hormonalnymi, a także menopauzą. Zastosowanie lasera obkurcza mięśnie dna macicy, a także przywraca im utraconą sprężystość, co pozwala pozbyć się przykrych dolegliwości. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a przed jego wykonaniem niezbędne jest przeprowadzenie cytologii. Warto wiedzieć, że w wyniku zastosowania lasera organizm zwiększa produkcję glikogenu, czyli substancji odpowiedzialnej za nawilżenie pochwy i jej kwaśny odczyn pH. Efektem jest zmniejszenie częstotliwości występowania infekcji intymnych, a także swędzenia i pieczenia pochwy. Kobiety, które poddały się zabiegowi, podkreślają więc poprawę jakości swojego życia codziennego i seksualnego.

Jeszcze kilka lat temu ginekologia estetyczna była tematem tabu, a kobiety poddawały się zabiegom w sekrecie przed najbliższymi. Wzrost świadomości pań spowodowany dostępnością programów telewizyjnych czy artykułów internetowych sprawił, że obecnie pacjentki chętniej decydują się na zabiegi poprawiające wygląd miejsc intymnych i zwiększające przyjemność czerpaną z seksu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj