Dzięki nowoczesnym technologiom wiertniczym można realizować prace jeszcze efektywniej, szybciej, bezpieczniej, a także z mniejszym obciążeniem dla środowiska.

Wiertnice to urządzenia mające bardzo szerokie zastosowanie. Używane są zarówno w wykonywaniu wierceń pionowych, jak i poziomych, na przykład w celu poszukiwania złóż kopalin, ale również przy montażu sieci i instalacji podziemnych.

W ciągu lat technologie wiertnicze uległy znacznym zmianom. Dzięki coraz to nowocześniejszym urządzeniom możliwe jest przeprowadzanie prac w sposób znacznie lepszy niż wcześniej. Doskonałym przykładem nowoczesnej technologii wiertniczej są wiertnice poziome, które obecnie stosowane są bardzo często.

Wiercenie poziome – wiercenie bez wykopów

Wiertnice poziome to urządzenia używane do prowadzenia przewiertów poziomych – kierunkowych, horyzontalnych, w skrócie HDD. Technologia wierceń poziomych zaczęła być stosowana już w latach osiemdziesiątych, a do Polski trafiła na początku lat dziewięćdziesiątych.

Przykładami tego typu urządzeń są wiertnica pozioma WPH 250 czy wiertnica pozioma WPH 200 oferowane przez firmę Staltechnika.

Wiertnice poziome pozwalają na prowadzenie prac bez wykopów, pod powierzchnią ziemi, na określonych głębokościach. Prace te charakteryzują się wysoką efektywnością, szybkością i bezpieczeństwem, a przy tym mogą być prowadzone w różnych warunkach geotechnicznych – także w obecności wody gruntowej.

Wiertnice poziome – szerokie zastosowanie

Wiertnica pozioma WPH 250 oraz wiertnica pozioma WPH 200 to zaawansowane urządzenia przeznaczone do prowadzenia prac w wielu różnych miejscach. Najczęściej wykorzystywane są tam, gdzie wykonanie zwykłych wykopów nie jest możliwe, na przykład przy drogach i innych szlakach komunikacyjnych, na obszarach mocno zurbanizowanych, przy rzekach, jeziorach, brzegach morskich, obszarach chronionych.

Wiercenie poziome znajduje swoje zastosowanie w miejscach takich jak m.in. budowy rurociągów do transportu paliw i innych substancji chemicznych, sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, ciepłowniczych czy też przy montażu kabli energetycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj