Niemcy zmagają się z dużym zapotrzebowaniem na usługi opiekuńcze. Seniorzy stanowią już niemal 1/5 społeczeństwa wśród naszych zachodnich sąsiadów. Coraz popularniejszy staje się więc zawód opiekunki osób starszych. Szczególnie cenione są opiekunki seniora pochodzące z Polski. Dzięki swojej pracowitości wyrobiły sobie w Niemczech dobrą renomę. Znane są jako osoby empatyczne i cierpliwe. Nie da się ukryć, że praca w Niemczech oznacza dla Polek również atrakcyjne zarobki. Jednak aby zacząć zarabiać w opiece warto przede wszystkim zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak znaleźć dobre oferty pracy.

Warunki pracy opiekunek osób starszych

Opiekunka osób starszych odpowiedzialna jest za codzienną pomoc w funkcjonowaniu podopiecznego. Do najważniejszych zadań należą: pomoc w higienie, pomoc poruszaniu się, przygotowywanie posiłków i aktywizacja seniora. Oferty pracy mogą różnić się w zależności od potrzeb osoby starszej i jej rodziny. W tym miejscu bardzo cenna staje się pomoc agencji opiekuńczej. Specjaliści pracujący w agencji pomagają wybrać zlecenie dopasowane do potrzeb seniora, jak i opiekunki. 

Podejmując pracę w opiece porozmawiaj ze swoim koordynatorem o Twoim zapotrzebowaniu. Nie możesz dźwigać? Lub szukasz pracy w opiece od zaraz? Warto szczerze zgłosić nasze preferencje na etapie rozmowy, dzięki temu specjalista ma możliwość znalezienia idealnej oferty. Praca opiekunki osób starszych w Niemczech to niełatwe i bardzo odpowiedzialne zajęcie. Warto zadbać również o swoje potrzeby, aby czuć się komfortowo w pracy.

Pracodawcy polecani w opiece seniora

Jednym z często polecanych przez doświadczone opiekunki osób starszych pracodawcą jest Veritas Opieka. Jest to agencja opiekuńcza zajmująca się rekrutacją opiekunek oraz kompleksową organizacją wyjazdów do Niemiec. Veritas Opieka to rzetelny pracodawca z kilkunastoletnim stażem. Firma współpracowała już z tysiącami zadowolonych opiekunek osób starszych. W tej agencji możesz liczyć na pensję bazową o wysokości średnio 1800 € netto/msc, co stanowi jedno z najwyższych wynagrodzeń na rynku opiekuńczym. Dodatkowo nie ponosisz żadnych innych kosztów zlecenia. Zamieszkanie i wyżywienie są bezpłatne. Nie płacisz także za transport, jest on zorganizowany przez firmę. Szukasz uczciwej pracy w opiece seniora w Niemczech? Sprawdź najnowsze zlecenia w Veritas Opieka: Praca opiekunki w Niemczech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj