Proces pielęgnacji samochodu z nanokosmetykami - kosmetyka samochodowa

Pielęgnacja samochodu z pozoru wydaje się być bardzo prosta – myjnia ręczna lub automatyczna, trochę wody z płynem czyszczącym, potem wosk – i gotowe. W rzeczywistości właściwy proces pielęgnacji samochodu to nie tylko usunięcie brudu, ale także konserwacja każdej powierzchni w celu wydłużenia jej żywotności. Temu właśnie służą nowoczesne nanotechnologiczne preparaty samochodowe.

Kosmetyka samochodowa – czyszczenie samochodu, nanotechnologie myjące

Zarówno szkło, jak i lakier, czyli te tworzywa, które stanowią całość powierzchni zewnętrznej samochodu, mają porowatą strukturę. Oznacza to wzmożoną tendencję do wiązania brudu przez pory powierzchni, co z jednej strony utrudnia skuteczne jego usuwanie, a z drugiej – sprzyja zmianie właściwości fizykochemicznych i korozji. Efektem jest nasilające się z czasem matowienie szkła i blaknięcie lakieru samochodowego oraz jego odpryskiwanie.

Do tej pory tak dogłębne oczyszczanie powierzchni samochodu, sięgające nawet mikroskopijnych porów, było nieosiągalne. Ale pojawiły się nanotechnologiczne preparaty, wynosząc czyszczenie i konserwację samochodu na wyższy poziom. Aktywne cząstki kosmetyków nano to w rzeczywistości struktury atomowe, które wnikają do porów wypierając brud. Szyby samochodowe i lakier można doskonale oczyścić przy użyciu specjalistycznych nano kosmetyków. Zastosowanie szamponu NANO lub aktywnej piany zapewnia efekt nienagannej i długotrwałej czystości. Długotrwałej – bo ta magia działa także w kierunku zapobiegania ponownemu zabrudzeniu. Jak to się odbywa?

Impregnaty hydrofobowe – niezbędne w procesie pielęgnacji samochodu

Nano kosmetyki są doskonałymi impregnatami, czyli chronią rozmaite elementy samochodu przed niekorzystnym wpływem wilgoci. Co to oznacza? Że woda samoistnie spływa z powierzchni potraktowanej impregnatem, jednocześnie zabierając ze sobą wszelki brud. Efektem jest nienaganna czystość na długi czas, barak konieczności częstego mycia samochodu, ochrona przed korozją i rdzą, zminimalizowanie niekorzystnego wpływu czynników środowiskowych, w tym promieniowania UV oraz mrozu i deszczu.

Szczególnym zastosowaniem impregnatów hydrofobowych jest zwiększenie widoczności przedniej szyby samochodu. Technologia ta określana jest mianem „niewidzialnej wycieraczki” i zdobywa coraz większe uznanie u kierowców, zwłaszcza tych odbywających długie trasy na autostradach, jadąc z większą prędkością. Po przekroczeniu 55 km/ h impregnat powoduje samooczyszczenie szyby, zwalniając kierowcę z konieczności stosowania wycieraczek samochodowych. To także doskonałe zabezpieczenie przez zamarzaniem szyb w zimie, a także zalegającymi przez cały rok zanieczyszczeniami.

Artykuł powstał we współpracy z „HadwaoNet” oraz „Strefą detailingu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj