Taras, czy ogród to nie tylko miejsce do odpoczynku i wypoczynku, ale również miejsce przeznaczone do tańca i biesiadowania. Pragnąc zaaranżować taras lub ogród musimy pamiętać o kilku ważnych elementach. Mowa tutaj między innymi o roślinności oraz podłodze tarasu. Istotna jest również temperatura na powierzchni tarasu oraz jego oświetlenie. Wpływa to na komfort mieszkańców, jak również gości, którzy odwiedzą nasze przydomowe miejsce czas wypoczynku i rekreacji.

Ciekawym sposobem na ogrzanie tarasu są elektryczne promienniki, emitujące fale podczerwone.

Promienniki podczerwieni stosowane do ogrzewania tarasów to bardzo obiecujące rozwiązanie. Warto zaznaczyć, że tak naprawdę słowo „ogrzewanie” jest tu mylące, gdyż promiennik podczerwieni wcale nie podgrzewa powietrza, a jedynie obiekty w swoim zasięgu.

Ogrzewanie tarasu przez promiennik podczerwieni na taras. Promienniki ciepła na taras, dlaczego warto?

Taras jest najlepszym miejscem na świecie do spędzenia wolnego czasu – to miejsce, które mile widziane jest zarówno latem i zimą. Oprócz tego, że taras staje się naturalnym centrum spotkań bliskich osób po ciężkim dniu pracy, to także oferuje różne możliwości aranżacji. Jeśli chodzi o ogrzewanie tarasu, to wybór może przybrać bardzo różne formy. Wszystko zależy od naszej kreatywności i ciekawości, a także pomysłowości.

Świetnym sposobem na ogrzanie tarasu jest stosowanie promienników tarasowych. Promiennik podczerwieni to urządzenie, które emituje strumień ciepła w postaci podczerwieni, które szybciej i bardziej skutecznie dociera do ludzi, przedmiotów, ścian czy podłóg w pobliżu urządzenia. Ciepło emitowane przez promiennik zachodzi na powierzchnię naszego ciała, wchłania się i jest oddawane do otoczenia. Promiennik podczerwieni ogrzewa taras lub inne pomieszczenie bezinwazyjnie, a więc użytkownicy nie będą mieli wrażenia dyskomfortu czy chłodu.

Ogrzanie prze promiennik podczerwieni oznacza oduczcie ciepła do ludzi czy innych przedmiotów, gdyż temperatura powietrza nie podnosi się. Ogrzewanie cieplne podczerwieni polega na tym, że promiennik tarasowy emituje strumień ciepła (niewidoczny), który dotrze do wszystkich uczestników tarasowych imprezy.

Promienniki ciepła – co warto wiedzieć? Promienniki podczerwieni na taras, promienniki elektryczne

Tarasy to z pewnością jedne z najbardziej lubianych przez nas miejsc w domu. To tutaj spędzamy czas, którym chcemy nadać magiczną oprawę i rozładować stres po dniu pełnym obowiązków. Wspaniałe widoki oraz dobra temperatura mają do tego spore znaczenie. Jednak ten pokój dzienny wymaga jeszcze jednego – komfortu. W tym celu warto zastosować instalacje ogrzewania w formie promienników tarasowych.

Promiennik elektryczny służy do ogrzewania – jako źródło ciepła. Promienie podczerwone (podczerwień) to odmiana promieniowania elektromagnetycznego tak samo, jak widzialna światło i niewidoczna dla oko radiowa oraz fala wiązka (okularowej). Przebiegają one z prędkościami milionów km/s, a więc wolniejszych niż fala elektromagnetyczna radiowa. Promienie podczerwone należą do grupy promieniowania jonizującego – działają na substancje, w których oddziaływanie to powoduje zmiany ich struktury a następnie zachodzi reakcja chemiczna. Promieniowanie cieplne dotarło do naszych oczu i skóry – słońce to przykład promiennika. Jednak warto zaznaczyć, że promienniki podczerwieni są bezpieczne dla człowieka. Mało tego! Promienniki wykazują działanie prozdrowotne – działające korzystnie na układ krążenia człowieka.

Ogrzanie tarasu ogrzewaniem podczerwieni jest proste i przede wszystkim bezinwazyjne – wystarczy postawić na tarasie lub innym pomieszczeniu promiennik podczerwieni. Dzięki temu ogrzeje się szybko i bezpiecznie z dala od użytkowania oraz tak, że nikt inny nie będzie miał wrażenia chłodu. Promienniki podczerwieni emitują ciepło nadające się do ogrzewania nawet domu!

Artykuł powstał przy współpracy z http://irsystem.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj