Posiadanie w ogrodzie basenu nie jest już luksusem dostępnym dla nielicznych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom każdy, kto marzy o kąpieli we własnym basenie, może stać się jego posiadaczem. Bardzo popularne są modele rozporowe odznaczające się licznymi zaletami.

Basen rozporowy – dla kogo najlepszy?

Decyzja o zakupie basenu ogrodowego podyktowana jest wieloma przesłankami. Wszystko w tym momencie zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Oferta basenów rozporowych adresowana jest do osób, które z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na zakup basenu stelażowego, mają ograniczoną przestrzeń w ogrodzie lub zależy im na tym, aby basen w ogrodzie nie był zamontowane na stałe. Oczywiście podłoże wymaga i w tym przypadku odpowiedniego przygotowania, na pewno jednak jest to mniej czasochłonne niż przy montażu basenu stelażowego.

Basen rozporowy – jakie ma zalety?

 

Jak podkreślają eksperci ze sklepu S-MUMO, wielkim atutem basenów rozporowych jest atrakcyjna cena, dzięki czemu tego typu produkty są bardziej przystępne. Na tym jednak nie kończą się zalety omawianych basenów. W sprzedaży nie brakuje modeli o różnych rozmiarach, więc jeśli ktoś planuje zakup większego zbiornika, nie będzie z tym problemu. Użytkownicy cenią także wysoką odporność na uszkodzenia, ale warunek jest taki, że basen musi być dobrej jakości. Polecane są znane i sprawdzone marki takie jak np. Bestway. Basen od tego producenta to świetna inwestycja na niejeden sezon, a jeśli dojdzie do przebicia ścianki, z pomocą przyjdzie specjalny zestaw naprawczy.

Użytkowania basenu rozporowego – o czym pamiętać?

Korzystając z basenu rozporowego, należy mieć na względzie zalecenia producenta dotyczące m.in. maksymalnego dopuszczalnego obciążenia. Ponadto trzeba pamiętać o usuwaniu ze zbiornika zanieczyszczeń i regularnej zmianie wody. Sporym ułatwieniem jest założenie pompy filtrującej pozwalającej skuteczniej dbać o utrzymanie zbiornika w należytej czystości. Po zakończeniu sezonu basen należy dokładnie umyć i osuszyć, a po złożeniu przechowywać w bezpiecznym miejscu.

https://s-mumo.pl/baseny-ogrodowe,c11.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj