Pewnie tak jak my uwielbiasz to uczucie, kiedy możesz spojrzeć przez czyste szyby okienne na to, co dzieje się przed Twoim domem. To mała codzienna przyjemność, która może odrobinę poprawić Twój nastrój. Jednak nie każdy sposób na wyczyszczenie i umycie okien sprawi, że będą one nieskazitelnie czyste, a na ich powierzchni nie pojawią się żadne smugi. Jak zatem dobrze wyczyścić okna? Nie musisz wcale poświęcić na to dużo czasu i energii! Tutaj liczą się skuteczne sposoby, które zdradzimy Ci poniżej!

Mycie okien ­– jak robić to szybko i skutecznie?

Każdy z nas ma swoje metody na mycie okien. Jeżeli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie szukasz sposobów na to, aby Twoje okna prezentowały się jeszcze piękniej. Warto poznać pewne sztuczki, które sprawią, że okna będą tak czyste, jak w reklamie środków czyszczących. Dowiedz się jak umyć okna w sprytny sposób!

Czym myć okna? Do mycia okien potrzebujesz:

  • Szczotki do usuwania kurzu i pajęczyn,
  • Płyn domowej roboty w butelce z atomizerem,
  • Ściereczki z mikrofibry,
  • Suche ściereczki lub ręczniki papierowe, które nie zostawiają włókien.

Mycie okien – przepis na domowy środek czyszczący

Aby okna w Twoim domu były czyste oraz nie miały smug, najlepiej sporządzić własnoręcznie domowej roboty środek czyszczący. Do mycia okien warto wykorzystać ocet, który jest tradycyjnym i bardzo dobrym środkiem czyszczącym. Jakie są jego zalety? Jest tani, nietoksyczny oraz działa antybakteryjnie. Poza tym użycie octu sprawi, że okna będą błyszczące oraz wolne od smug.

Do butelki z atomizerem wlej 3 łyżki płynu do naczyń, 3 łyżki octu i uzupełnij całość wodą, wstrząśnij i gotowe!

Jak myć okna krok po kroku?

Czy wiesz, że pogoda za oknem powinna wpłynąć na to, czy właśnie dzisiaj zabierzesz się za mycie okien, czy może lepiej przełożyć to na inny dzień? Pamiętaj, że nie należy myć okien w słoneczny dzień. W czasie takiej pogody lepiej wyjdź na spacer, a mycie okien zostaw na inną porę. Jeżeli rozpoczniesz mycie okien w słoneczny dzień, na szybach pojawią się smugi.

Kiedy zatem zabrać się za mycie okien? Najlepiej zrobić to w suche i pochmurne dni. Jeżeli jednak koniecznie chcesz umyć okna podczas innej pogody, zrób to wczesnym rankiem lub późnym popołudniem, kiedy światło słonecznie nie jest jeszcze tak intensywne.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę? Jeżeli widzisz, że w mechanizmie Twoich okien lub rolet pojawiła się jakaś usterka, lepiej naprawić ją, zanim zajmiesz się ich czyszczeniem. Konserwacja i naprawa okien może sprawić, że ramy okienne i szyby ulegną zabrudzeniu. Jeżeli w takim razie nie chcesz pomnażać sobie pracy, najpierw zadbaj o usunięcie wszelkich usterek. W tym celu wybierz serwis okien plastikowych we Wrocławiu. Rolety na okna nie pracują tak jak kiedyś? A może zauważasz jakąś inną awarię? Skontaktuj się z serwisem rolet we Wrocławiu. Specjaliści skutecznie usunął wszystkie awarie, a Ty będziesz cieszyć się sprawnymi i czystymi oknami.

Mycie okien należy zacząć oczywiście od zdjęcia firanek lub zasłon oraz usunięcia brudu i kurzu. Na początek omieć okolice każdego okna z kurzu lub pajęczyn. Następnie umyj ramy okienne wodą z płynem do naczyń oraz odrobiną octu. Następnie możesz także wyczyścić żaluzje lub rolety za pomocą wilgotnej szmatki.

Teraz czas na przejście do właściwego mycia okien. Spryskaj powierzchnie szyb wcześniej przygotowanym płynem. Następnie przetrzyj szybę papierowym ręcznikiem do sucha. Ważne, aby usunąć nadmiar wilgoci na całej powierzchni szyby. W przeciwnym razie mogą pojawić się smugi lub zacieki. W przypadku większych zabrudzeń, które mogą pojawić się szczególnie po zewnętrznej stronie okien, użyj gąbki, aby je usunąć.

To już wszystkie sekrety na szybkie i skuteczne umycie okien. Dzięki tym wskazówkom Twoje okna będą czyste, a na powierzchni szyb nie pojawią się żadne smugi, ani zacieki. Pamiętaj, aby unikać mycia okien podczas słonecznych lub deszczowych dni.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj