Język hiszpański należy do rodziny języków romańskich, jednak do dziś wiele osób określa go jako „kastylijski”. Język hiszpański nie jest jednorodny, a jego popularne odmiany to m.in. aragoński, baskijski oraz kataloński. Idioma espanol odznacza się również dużą temperamentnością.

Kilkanaście lat temu oszacowano, że posługuje się nim ponad miliard osób na całym świecie. Castellano należy do grupy języków ekspansywnych, a coraz więcej przedsiębiorców wymaga od swoich przyszłych pracowników jego podstawowej znajomości.

Atrakcyjność

Osoby, które chcą zostać lektorami lub korepetytorami języka hiszpańskiego nie muszą martwić się o konkurencyjność na rynku pracy. Największą popularnością cieszy się bowiem angielski. Tłumacze języka hiszpańskiego często są jednak poszukiwani przez polskich pracodawców. Znajomość kastylijskiego może być również przydatna, jeśli chcemy zająć się turystyką i organizowaniem wycieczek do krajów Ameryki Południowej. Według ustaleń za kilkadziesiąt lat Stany Zjednoczone staną się krajem dwujęzycznym, z obowiązującym językiem angielskim i hiszpańskim. Zdarza się również, że przedsiębiorstwa oferują atrakcyjne staże lub szkolenia za granicą. W takich przypadkach znajomość hiszpańskiego może okazać się dodatkowym atutem. Warto zatem skorzystać z oferty szkoły Lincoln i rozpocząć naukę kastylijskiego.

Przystępność

Hiszpański uznawany jest za jeden z najłatwiejszych języków z rodziny romańskiej. Na jego całokształt wpłynęła łacina oraz arabski. Wymowa hiszpańskich słówek nie różni się znacząco od ich zapisu.

Król internetu

Kastylijski stał się jednym z najbardziej popularnych języków wirtualnego świata. Jego znajomość ułatwia zrozumienie treści umieszczanych na popularnych platformach społecznościowych. Dzięki hiszpańskiemu każdy kibic Realu Madryt lub FC Barcelony z łatwością zrozumie krążące po sieci memy, odzwierciedlające odwieczne kłótnie między fanami obu drużyn.

Zalet płynących z nauki języka hiszpańskiego jest wiele. Równie ciekawa jest kultura romańska. Warto zatem łączyć oba aspekty przy rozwijaniu językowych kompetencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj