Każdy wie, że zdrowe odżywianie jest kluczem do dobrego samopoczucia i utrzymania organizmu w dobrej kondycji, zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Nie każdy jednak potrafi utrzymać zbilansowaną dietę. Szybkie tempo życia, jedzenie w pośpiechu, wybieranie przetworzonych produktów pełnych konserwantów, cukrów i niezdrowych tłuszczy zdecydowanie nie przyczynia się do poprawy funkcjonowania organizmu. Poza tym wielu osobom prawidłowe odżywianie kojarzy się z niesmacznym, mdłym jedzeniem, a przez swoje nastawienie nie mają ochoty, by w ogóle spróbować zmienić swoje codzienne menu.

Takie myślenie nie jest jednak w żaden sposób uzasadnione – można przyrządzić mnóstwo potraw, które będą odpowiednio zbilansowane pod względem minerałów i składników odżywczych, a jednocześnie nie ucierpi na tym ich smak – przykładem mogą tu być wędzone produkty, czyli tzw. wędzonki. Co najlepsze, można je przygotować samodzielnie w ogrodzie lub na działce – umożliwiają to wędzarnie elektryczne. Brak chemii i konserwantów w składzie własnoręcznie przygotowanych wędzonek to niewątpliwy atut korzystania z wędzarni.

Wędzarnie elektryczne Borniak – możliwość wędzenia potraw we własnym ogródku

Zakup wędzarni do inwestycja w zdrowie, walory smakowe potraw oraz satysfakcja z własnoręcznego przygotowywania wędzonych mięs czy serów. Najlepsze, że proces wędzenia przebiega pod naszą pełną kontrolą – produkty, które przygotujemy nie będą zatem miały żadnych chemicznych dodatków, będą w stu procentach zdrowe, smaczne i naturalne. Wędzonki wykonane w warunkach domowych to coś, o czym marzy każdy smakosz i wielbiciel zdrowego odżywiania. Warto pomyśleć, pod jakim wrażeniem będą zaproszeni na spotkanie czy ogrodową imprezę goście, gdy dowiedzą się, że pysznych potraw, które degustują, nie kupiliśmy w sklepie, a zrobiliśmy je własnoręcznie.

Dzięki elektrycznej wędzarni Borniak możemy samodzielnie wędzić ryby i mięso zgodnie z tradycyjną recepturą, tak jak w prawdziwej wędzarni. Wykonana z grubej stali, wyróżnia się solidną konstrukcją i wysoką trwałością. Wędzarnia tego rodzaju jest odpowiednia zarówno dla domowych pasjonatów wędzonych dań, jak i profesjonalnych szefów kuchni.

Wędzarnia elektryczna Borniak – przemyślana konstrukcja wędzarni i przemyślany proces wędzenia

Wędzarnia elektryczna to idealny wybór dla każdego, kto ceni sobie jakość i pyszne jedzenie! Sam proces wędzenia jest niezwykle prosty – wystarczą zrębki wędzarnicze i trochę wolnego czasu. Potem pozostaje tylko wciśnięcie odpowiedniego guzika i już może rozpocząć się wędzenie łososia, wieprzowiny, kurczaka czy kiełbasek.

Co najważniejsze, proces wędzenia przebiega w pełni automatycznie, w czym bierze czynny udział zaawansowany generator dymu. Po naciśnięciu przycisku i uruchomieniu wędzarni, zrębki wędzarnicze transportowane są na grzałkę, gdzie ulegają procesowi spalania. Drewno tli się, wytwarzając dym niezbędny do wędzenia mięs i serów. Spalanie zachodzi samoczynnie, cała operacja od chwili uruchomienia urządzenia nie wymaga więc naszej ingerencji. Niektórzy mogliby się zastanawiać, czy jedzenie przygotowane w wędzarni nie będzie osmolone. Bez obaw – podczas procesu wędzenia nie pojawia się płomień, nie ma więc takiego ryzyka.

Wędzarnie elektryczne Borniak – co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Wędzarnie Borniak projektowane są z dbałością o detale i wygodę użytkowania. Obsługa urządzenia takiego jak wędzarnia elektryczna jest łatwa i intuicyjna, dzięki czemu każdy kucharz przygotuje w domowych warunkach znakomite jedzenie. Każda wędzarnia Borniak wykonana jest z wysokiej jakości blachy nierdzewnej. Kominek z zainstalowanym szybrem umożliwia wygodną regulację dymu – można dobrać jego gęstość w zależności od stosowanej w danej chwili receptury. Wędzarnie Borniak wyposażono też w m.in. w ociekacz zabezpieczający wędzonki przed osadem, który może ściekać z komina, a także w termostat lub elektroniczny regulator, który pozwala na uzyskanie wewnątrz komory wędzarniczej pożądanej temperatury.

Warto przekonać się na własną rękę o jakości wędzarni Borniak. Kto skosztuje samodzielnie uwędzonej wędliny lub sera, ten dwa razy się zastanowi, nim zdecyduje się na zakup gotowych produktów ze sklepu.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem https://4prestige.pl w którego ofercie znaleźć można wędzarnie i grille ogrodowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj