Nie ulega wątpliwości, że świat włóczki (naturalnej, syntetycznej, czy mieszanej) w ostatnich latach uległ dość poważnej zmianie. Nie tylko ze względu na samą przędzę, ale wszystko, co wokół tego tematu istnieje. Chociażby wszelkie akcesoria, z którymi mamy do czynienia – druty, szydełka, markery dziewiarskie i wiele innych tego typu atrakcji, sprawiły, że jest to niewątpliwie obszar zróżnicowany. Na rynku pojawiają się nowi producenci, a ci, którzy są na nim od lat, starają się nieustannie zaskakiwać nowymi pomysłami. Koncentrują się one albo na ciekawych, kolorystycznych rozwiązaniach, albo kuszą nowościami, jak np. rodzajami włókien z recyklingu. Niewątpliwie największą atrakcją jest to wszystko, co jest końcowym efektem pracy z włóczką. Nie ma chyba większej radości niż fakt, że samemu sobie wydziergało się sweter, czapkę, rękawiczki lub modną chustę.

Włóczki, czyli odzież na każdą porę roku

Włóczki cieszą się rosnącą popularnością chociażby dlatego, że można z ich pomocą przygotować odzież na każdą porę roku. I – co ważne – każda część garderoby jest możliwa do wydziergania. Nie ma znaczenia, czy zimą marzy nam się wełniany koc, latem lniana koszulka itd. – odpowiednie włóczki zapewnią nam taką możliwość. W sieci dostępne są wzory oraz sporo przykładów robótek, które nie dosyć, że nadążają za współczesną modą, to jeszcze oferują specyficzny, oryginalny świat rękodzieła. Trzeba też koniecznie dodać, że nie ma tutaj znaczenia, czy chcielibyśmy coś wydziergać dla kobiet lub mężczyzn. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ dzierganie i szydełkowanie kojarzy się najczęściej z kobietami. To one w zdecydowanej większości zajmują się tą odmianą rękodzieła.

Włóczki, czyli demokratyczny głos

Mamy więc osoby dorosłe, które korzystają z tego, co można zrobić z włóczki, ale to nie wszystko. Bardzo popularne są robótki dla dzieci. Mamy tutaj na myśli odzież, jak również różnego rodzaju akcesoria w postaci zabawek, pluszaków itp. W dodatku takie robótki, jak pompony dla dzieci, kocyki, ozdoby do dziecięcego pokoju wbrew pozorom są łatwe do wykonania. I osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z włóczkami, bez problemu wykonają tego typu rzeczy. Zatem można śmiało powiedzieć, że włóczki w swojej naturze są niezwykle demokratyczne, a to, co z nich powstaje obejmuje każdą osobę bez względu na wiek.

Kreatywna przestrzeń wokół nas

Na koniec warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt, związany z włóczkami. Otóż wszelkie dekoracje, jakie powstają na ich bazie, pozwalają w ciekawy i estetyczny sposób wykreować przestrzeń, która nas otacza. Nie jest żadną tajemnicą, że szczególnie w okresie świąt, świat włóczkarstwa okazuje się niezwykle kreatywny, co wyraża się ciekawymi dodatkami, ozdobami i dekoracjami, które ubogacają ten czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj