Numer jeden wśród pieniędzy. Można nim płacić praktycznie na całym świecie. W niektórych krajach, jest wręcz pożądany. Dla wielu nadal kojarzy się z symbolem luksusu. Dolar, bo o nim mowa, jest obecnie powszechnie dostępny i można go kupić w każdej placówce finansowej handlującej walutami. Gdzie nabędziemy go najtaniej?

Dolary amerykańskie są jedną z najbardziej rozpoznawalnych walut na świecie. To w nim odbywa się większość transakcji na arenie międzynarodowej. Jest oficjalną walutą USA oraz 12 innych państw. Jednak bardzo chętnie przyjmą go od nas w części Azji i Afryce. Bardzo cenią go w Egipcie, Tajlandii czy Turcji. Tamtejsi handlarze wolą je nawet od swoich krajowych banknotów i potrafią wyrażać niezadowolenie, jeżeli zdecydujemy się na zapłatę lokalną walutą. Co więcej, muszą to być dolary z tak zwanymi „dużymi głowami” prezydentów USA, czyli te wyemitowane po 2013 roku. Za wcześniejsze, choć są nadal pełnoprawnymi środkami płatniczymi na świecie, w najlepszym wypadku otrzymamy gorszy kurs, w najgorszym: nie zostaną od nas przyjęte.

Przed zakupem dolara warto zwrócić uwagę, gdzie dokonać transakcji. Wygodną alternatywą może być kantor internetowy, w którym wymienimy USD po niższym kursie i to bez wychodzenia z domu. To oferta zarówno dla biznesu, jak i klientów indywidualnych.

Wystarczy się zarejestrować, podać swoje dane osobowe lub firmowe i zasilić wirtualny portfel odpowiednią kwotą złotówek. Następnie można podać swój oczekiwany kurs wymiany lub wybrać ten oferowany przez system. Otrzymane USD możemy wysłać od razu na konto swoje lub kontrahenta. Chcąc zakupić dolary w sieci warto wybrać sprawdzony i zaufany serwis, sprawdzić opinie klientów, zerknąć na historię i właściciela. Warto by kantor internetowy miał także status Krajowej Instytucji Płatniczej, nadawany przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Platforma wymiany pieniędzy online to rozwiązanie wielu problemów. Wymiana PLN na USD w banku jest mało opłacalna ze względu na wysoki spread. Kantory internetowe mają najkorzystniejsze ceny i niższe koszty operacji. Transakcje krajowe są z reguły bezpłatne, jak i samo korzystanie z serwisu i prowadzenie konta. Nie ma ukrytych prowizji i dodatkowych „kruczków”, które mogą nas zaskoczyć. Wszystko mamy klarowne i jasne, a dostępne narzędzia, jak chociażby kalkulator walutowy, pomagają nam zobaczyć, ile oszczędzamy w stosunku do wymiany w banku, czy w łatwy sposób przeliczyć wartości wyrażone chociażby w złotówkach na wartości wyrażone w dolarach. Nie ma konieczności wychodzenia z domu. Wszystko odbywa się za pomocą Internetu. Nie mamy potrzeby przemieszczania się z gotówką, co eliminuje ryzyko kradzieży. To oczywiście powoduje oszczędność czasu, który w dzisiejszym świecie jest bardzo ceniony.

Bez żadnych wątpliwości można więc rzecz, że króla walut najtaniej kupimy w Internecie. Bez wychodzenia z domu można znaleźć dobry sposób na pomnażanie majątku. W tym pomagają właśnie kantory internetowe, takie jak dobrykantor.pl

Zatem nie pozostaje nam nic innego jak rejestracja na platformie wymiany walut i przekonanie się jak to działa.

Źródło: https://internetowe-kantory.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj