Coraz więcej ludzi decyduje się na odejście z etatu i założenie własnej działalności gospodarczej. Swoboda w pozyskiwaniu klientów i zyski uzależnione wyłącznie od naszej kreatywności kuszą, by wziąć sprawy we własne ręce. Popularnym modelem biznesowym na przestrzeni ostatnich lat stał się start-up, czyli przedsięwzięcie oparte na oryginalnym pomyśle i nastawione na szybki zysk osiągany małym kosztem. Dobrym przykładem takiego biznesu są sklepy internetowe. Gdzie w tym wszystkim miejsce dla prawnika specjalizującego się w e-commerce?

Obsługa prawna sklepu internetowego

Prowadzenie działalności gospodarczej – bez względu na jej formę – to przede wszystkim dokumentacja. Nie posiadając wykształcenia prawniczego, nie sposób ocenić czy to, co robimy jest zgodne z obowiązującymi przepisami. Obsługa prawna zadba o to, by przygotowane regulaminy i kontrakty nie naruszały przepisów. Pomoże także zabezpieczyć nasze interesy przez uwzględnienie właściwych klauzul umownych, a także wypracuje najkorzystniejsze rozwiązanie, reprezentując nas podczas negocjacji z kontrahentami.

Kontakt z klientami to także dane osobowe. Dzięki fachowej pomocy unikniemy naruszenia rozporządzenia RODO oraz przepisów regulujących ochronę na gruncie takich ustaw, jak kodeks cywilny oraz ustawa o ochronie praw konsumenta.

Reklamacje towaru, czy mogę zająć się tym sam?

Możemy mieć pewność, że jeśli coś sprzedajemy, klienci od czasu do czasu będą wnosili reklamacje lub odstępowali od zawartych umów sprzedaży. My, jako przedsiębiorcy, powinniśmy zająć się opracowywaniem modelu biznesowego, nie zaś pilnowaniem szczegółów formalnych. Profesjonalna obsługa e-commerce oceni zasadność złożonych reklamacji w świetle prawa, przygotuje właściwą odpowiedź oraz oceni skuteczność odstąpienia od umowy.

A co, gdy trzeba iść do sądu?

Nie można wykluczyć, że w ostateczności niezadowolony klient będzie chciał wstąpić na drogę sądową celem dochodzenia należnych mu praw. Kancelaria e-commerce nie tylko zadba o naszą reprezentację przed sądem. Dopilnuje, by interesy były należycie chronione. Profesjonalny pełnomocnik zgłosi właściwe żądania i wnioski dowodowe, a gdy trzeba, podniesie odpowiednie zarzuty lub odwoła się od niekorzystnego dla nas wyroku.

Ochrona własności przemysłowej

Obsługa prawna sklepów internetowych to także pomoc w zarejestrowaniu znaku towarowego i ochronie własności intelektualnej. Dzięki fachowej pomocy chronimy nasze know-how przed bezprawnym wykorzystaniem i naruszeniem przysługujących nam praw autorskich.

Każdy z nas może założyć działalność gospodarczą. Nie sposób jednak znać się zarówno na prowadzeniu biznesu, jak i na formalnych aspektach obrotu prawnego. Warto zaufać profesjonaliście choćby dlatego, że cena, jaką zapłacimy za jego usługi, pozwoli nam ustrzec się poważnych kłopotów w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj