Zwiększanie świadomości marki to działania, które sprawiają, że coraz więcej osób rozpoznaje markę i jej elementy, takie jak slogany, logo czy produkty. Media społecznościowe to jeden z najprostszych sposobów na znalezienie odbiorców – w końcu żyjemy w dobie ciągłego scrollowania i odkrywania nowej treści!

Uczestniczenie w postach marki – „Lubię to!”

W ostatnim czasie największe marki wykorzystują media społecznościowe do interakcji z użytkownikami. Powiedzmy sobie szczerze – zwyczajne posty reklamowe przedstawiające produkt, firmę czy usługę są najczęściej pomijane. Co innego z postami, które „zmuszają” odbiorców do działania. Post, który pozwala nam chociażby wybrać reakcję w formie ankiety sprawia, że zatrzymujemy na nim wzrok, zamiast dalej scrollować w dół. Najprostszy przykład? Biuro podróży wstawiające post, w którym za pomocą reakcji głosujemy na morze lub góry. Prosta rzecz – ale pozwala zapamiętać markę, przy której choć na chwilę się zatrzymaliśmy. Takie działania to świetny przykład na udany social media marketing!

Influencerzy – największa potęga mediów społecznościowych

Social media tworzą oczywiście ludzie! Najbardziej popularni z nich nie tylko kreują światopogląd, lecz także reklamują, umożliwiając odbiorcom poznanie nowych marek. Najprościej podjąć współpracę i zlecić influencerowi promocję marki, dzięki czemu dotrzemy do fanów popularnej osoby. Nie zawsze musimy szukać odpowiedniego człowieka na własną rękę – z pomocą przychodzi agencja influencer marketing.

Profile firmowe w social mediach?

Powiedzmy sobie szczerze – w tych czasach to podstawa. Powinniśmy dotrzeć do jak największego grona odbiorców: w końcu jedni wybierają Facebooka, inni Instagram, do jeszcze innych trafia najbardziej YouTube. Planując współpracę z influencerami najrozsądniej zaopatrzyć się w szereg profili na wszystkich możliwych platformach. Niektórych odbiorców nie interesuje strona internetowa i od razu szukają profilów w mediach społecznościowych – więc jeśli zlecasz współpracę komuś, dla kogo Internet to drugi dom, samemu powinieneś wejść w ten trend!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here