Uważa się powszechnie, że szpilki to nieodłączny element kobiecości. Nadają nogom smukłości, a każda pani – niezależnie od wieku – wygląda w butach na wysokim obcasie bardzo elegancko. Warto jednak zwrócić uwagę na komfort, a raczej dyskomfort, jaki mogą powodować nieodpowiednio dopasowane buty. Błędów podczas zakupu szpilek jest co najmniej kilka, dlatego – jeśli chcecie ich uniknąć – przeczytajcie nasz krótki poradnik.

Kilkucentymetrowe obcasy

Pierwszym elementem, o jakim pamiętajcie podczas zakupu butów, jest wysokość obcasów. Jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę ze szpilkami, lepiej nauczyć się chodzić na butach nieco niższych, aby uniknąć nie tylko dyskomfortu, ale przede wszystkim bolesnych urazów. Część z pań, chcąc wyglądać świetnie podczas jakiejś okazji, od razu wybiera buty wysokie, mierzące na przykład 10 czy 11 centymetrów. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ może się okazać, że trudno będzie w tak wysokich szpilkach zrobić choć kilka stabilnych kroków.

Jak więc dobrać wysokość obcasa? W tym przypadku nie liczy się jedynie doświadczenie w noszeniu szpilek, ale także wzrost. Kobiety wysokie powinny skupić się na butach o obcasie maksymalnie 6-7 centymetrów. Bardzo ważny jest również strój. Do stylizacji formalnych idealnie pasują szpilki ośmiocentymetrowe, podczas gdy do dżinsów czy opiętych spodni możecie wykorzystać buty nieco wyższe. Jak z tego płynie wniosek? W kobiecej szafie powinno znaleźć się co najmniej kilka par butów, które pomogą stworzyć dowolny look. Aby zakupy nie nadwyrężyły domowego budżetu, skorzystajcie z możliwości, jakie daje pożyczka gotówkowa.

Materiał

Jak z każdymi butami, tak w przypadku szpilek, ogromne znaczenie ma materiał, z jakiego buty zostały wykonane. Nie chodzi jedynie o warstwę zewnętrzną, ale także o tkaninę umieszczoną w środku. Skóra wydaje się najlepszym wyborem. Zapewnia odpowiednią wentylację stóp, przeciwdziała odgnieceniom i odparzeniom, a przy tym jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Jeśli czujecie choć minimalny dyskomfort podczas przymierzania butów w sklepie – zrezygnujcie z tego modelu i wybierzcie inny, nawet nieco droższy, w czym pomocna będzie pożyczka gotówkowa.

Zwróćcie także uwagę na wykończenie buta w okolicy pięty oraz palców, które narażone są na największy nacisk. Wkładka powinna być odpowiednio wyprofilowana, a w newralgicznych miejscach miękka, co minimalizuje ryzyko bólu stóp, nawet po kilkugodzinnym chodzeniu w szpilkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj